MY PLANET MY PLANET

цікавий сайт для всієї родини
 
Фонові малюнки для робочого столу

Серія «Українські письменники дітям» — книги для читання і навчання!


У Тернопільскому видавництві «Навчальна книга – Богдан» виходить друком серія книг «Українські письменники дітям», яка започаткована в 2009 році. Мета збірок — зацікавити дітей до читання, залучити їх до кращих взірців української класики, допомогти ефективніше підготувати домашнє завдання з літератури.

До серії входять, як твори класиків літератури, так і сучасних письменників. В основному тих, яких вивчають у школі. Серія розрахована на читачів молодшого та середнього шкільного віку. Рекомендована для вивчення й прочитання в початкових та середніх класах загальноосвітньої школи. Книги серії стануть у пригоді вчителям, учням, батькам та педагогам дошкільних закладів, керівникам творчих угруповань та гуртків, усім поціновувачам рідного слова.

Твори серії подано з урахуванням навчальної програми початкових і середніх класів загальноосвітньої школи. Наприклад, тут можна знайти таку книгу, як «Кобзарик» Тараса Шевченка. У ній опубліковані поезії, уривки з поем та авторська біографія класика української літератури, які пропонуються навчальною програмою.

Крім того, до серії «Українські письменники дітям» входить книга Івана Франка «Круцю, круцю, журавлі…». Це збірка віршів, уривків із поем та спогадів письменника. Також серія представляє ще один том Івана Франка «Три міхи хитрощів». У ньому можна знайти оповідання “Грицева шкільна наука” та найпопулярніші казки письменника. Всі ці твори входять до навчальної програми молодших класів загальноосвітньої школи. Проте вони будуть цікавими та повчальними й дошкільнятам, принесуть втіху батькам і дітлахам під час сімейного дозвілля.

До книги Степана Руданського «Наука» входять байки, співомовки та пісні. Як відомо, певна специфіка творчості С. Руданського унеможливлювала ознайомлювання із кращими взірцями, але в збірці вони адаптовані для школярів середнього віку. Крім того, книга буде корисною викладачам, батькам, керівникам літературних гуртків.

У серії «Українські письменники дітям» також є книга Лесі Українки «Хотіла б я піснею стати». До неї увійшли поезії, казки, адаптовані для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Твори підібрано згідно з навчальною програмою. Видання також прислужиться вихователям дошкільних закладів, батькам для родинного читання, усім шанувальникам української класики.

До серії «Українські письменники дітям» увійшла книга сучасної письменниці Марії Пономаренко «Сонячні зайчики». У ній опубліковано вірші, казки, оповідки, п’єски, загадки тощо. Книга є надзвичайно цікавою, пізнавальною та ненав’язливо повчальною. Вона однозначно принесе втіху батькам та дітям, прислужиться педагогам дошкільних закладів та організаторам шкільних тематичних святкувань.

А от у збірці нашого сучасника Дмитра Чередниченка «Тупці, лялю, тупці…» можна прочитати оповідання, казки, загадки, віршики-забавлянки, що неодмінно сподобаються маленьким читайликам, стануть доброю підмогою для батьків і вихователів. Залюбки читатимуть її й школярі молодших класів, тому що вона дотепна та цікава.

Відома українська поетеса та заслужений діяч мистецтв України Ганна Чубач також опублікувала в серії книгу «Українчики ідуть». Ця книга містить кращі твори письменниці для дітей. Адже педагоги нашої країни широко використовують її абетки, вірші, казки, лічилки, швидкомовки, загадки та пісні в навчальному процесі. Тому збірка найкраще прислужиться вчителям, а також дітям і батькам.

У серії можна знайти і книгу Марії Чумарної «Розкажу вам казку». Адже, як вважає письменниця, весь світ довкола — справжня казка! Якщо уважно приглянутися до рослин і тварин, вивчити їхнє життя, то можна дізнатися багато цікавого й неймовірного. А якщо напружити фантазію й заглянути в далекий космос та уявити, що там мешкають схожі на нас істоти, які теж хочуть з нами дружити, то можна багато навигадувати історій. Наприклад, таких, які розповідаються у цій книзі. У ній читачі зустрінуться з веселим і кмітливим інопланетянином Лумпумчиком, з жителями незвичайної Планети Рожевого Світанку і обов’язково знайдуть собі друзів!

Як видно, в «Українських письменниках дітям» можна знайти книги не тільки для дитячого читання, а й для їхнього продуктивного навчання.

>