MY PLANET MY PLANET

цікавий сайт для всієї родини
 
Фонові малюнки для робочого столу

Світовий бестселер «Гайді» тепер опубліковано в Україні


Перша книга швейцарської письменниці Йоганни Шпірі про дівчинку Гайді вийшла 1880 році. Вона так і називається «Гайді» і розповідає про дівчинку-сироту, що живе зі своїм дідусем в Альпах.

Після першої публікації повість про Гайді набула надзвичайної популярності, тому впродовж 10 років була перевидана 13 разів. Але це й не дивно, адже в книзі йдеться про те, як діти бачать світ зі свого боку — яскравий, гармонійний, барвистий, а не заангажований дорослим баченням щодо боротьби за виживання чи заробляння грошей.

Зрештою книга «Гайді» стала однією із найвідоміших творів швейцарської літератури і навіть є певною «візитною карткою» Швейцарії. Так, у селі Маєнфельд, де начебто жила дівчинка, спеціально для туристів побудовано будиночок Гайді, а навколо споруди облаштовано галявину з зеленою травичкою, зеленими ялинками, кізками, кобилками і запашними квітами, що так їх любила головна героїня твору. Тобто місцевість реставровано так, як описано в книзі Йоганни Шпірі. Проте реконструкція епізодів книги відбулась не тільки в Швейцарських Альпах, а й на екрані. Так, по книзі «Гайді» від її виходу у світ відбулось шість екранізацій, одна з яких навіть модернізована на американський лад.

Враховуючи таку популярність книги «Гайді» серед дітей і дорослих, 1882 року вона була перекладна французькою мовою, а у 1884 році англійською. Це зробило її світовим бестселером і діти з Франції, Англії, Америки долучились до захопливого читання.

В Україні ця книга перекладена 2013 року Романом Матієвом і вийшла у тернопільському видавництві «Навчальна книга — Богдан». У книзі використано ілюстрації Джесі Вінкокс Сміт та Марії Луїзи Кірк. Крім того, у цьому видавництві окремим томом опубліковано й продовження «Гайді» — «Гайді: Пригоди тривають», а також у серії «Світовид» — дві повісті разом.